Blog

Bezpodstawne wzbogacenie

Bezpodstawne wzbogacenie zgodnie z art. 405 kodeksu cywilnego odnosi się do osoby, która bez podstawy prawnej uzyskała korzyść majątkową kosztem innej osoby. Jest ona zobowiązana do wydania korzyści w naturze lub, jeśli jest to niemożliwe, do zwrotu jej wartości. Co jeszcze powinniśmy wiedzieć o bezpodstawnym wzbogaceniu?

Czytaj więcej

Obsługa prawna firmy – dlaczego warto się na nią zdecydować?

Obsługa prawna firmy powinna być niezmiernie ważna dla każdego przedsiębiorcy. Trudno polemizować z tym, że niezależnie od rodzaju prowadzonej działalności, taka obsługa jest znacznym ułatwieniem, a pomoc specjalisty może przydać się na każdym etapie działalności od momentu założenia włącznie. Dlaczego warto skorzystać z profesjonalnej pomocy w tym zakresie?

Czytaj więcej

Demoralizacja nieletnich

Demoralizacja nieletnich polega między innymi na nieprzestrzeganiu zasad moralnych. Jest to również zepsucie oraz nieuznawanie dyscypliny. W przepisach polskiego prawa nie istnieje definicja odnosząca się do demoralizacji nieletnich. W związku z tym przy jej określaniu stosuje się definicję demoralizacji, związaną z zachowaniami takimi jak: odrzucenie obowiązujących norm moralnych prowadzących do łamania prawa, czy rozwiązłości obyczajów. […]

Czytaj więcej

Pozew rozwodowy – co powinniśmy wiedzieć?

Pozew rozwodowy jest pismem procesowym, które wszczyna postępowanie sądowe o rozwód. W celu prawidłowego rozpoczęcia procedury rozwodowej niezbędne jest sporządzenie pozwu rozwodowego bez braków formalnych. W przypadku wystąpienie owych braków lub błędów pozew rozwodowy może zostać zwrócony, a sprawa rozwodowa zakończona. Co powinno znaleźć się w pozwie rozwodowym i co jeszcze powinniśmy o nim wiedzieć?

Czytaj więcej

Składanie fałszywych zeznań

Składanie fałszywych zeznań, czyli krzywoprzysięstwo jest przestępstwem skierowanym przeciwko wymiarowi sprawiedliwości, polegające nazeznawaniu nieprawdy lub zatajaniu prawdy przy składaniu zeznań mających służyć za dowód w postępowaniu sądowym lub w innym postępowaniu prowadzonym na podstawie ustawy. Co grozi za skladanie fałszywych zeznań?

Czytaj więcej

Kancelaria adwokacka Tczew

Kancelaria adwokacka Tczew z siedzibą przy ul. Słowackiego 5/3 świadczy na Państwa rzecz usługi prawne od 1979 r. Przez te wszystkie lata dokładaliśmy starań, by współpraca pomiędzy Państwem a nami, odbywała się na możliwie najwyższym poziomie. Nasze bogate doświadczenie w sprawach z zakresu rozmaitych dziedzin prawa sprawia, że cieszymy się Państwa zaufaniem od lat.

Czytaj więcej